Lukinih 42 nisu bili dovoljni, Dallas ispustio +14 sa poluvremena

Nogomet 21. maj 202211:54 0 komentara
Kelley L Cox-USA TODAY Sports

Košarkaši Golden Statea upisali su i drugu pobjedu u finalnoj seriji play-offa Zapada protiv Dallasa. Warriorsi su za 2:0 slavili rezultatom 126:117.

Dallas je daleko bolje otvorio meč, imao i +15 tokom prve četvrtine, ali je Golden State donekle održao priključak i prvu dionicu završio sa -7.

Nastavili su Mavericksi izuzetno snažno i u drugom periodu ,imali i +19, ali su na poluvreme otišli sa 14 poena prednosti uz rezultat 72:58.

A onda, potpuni krah. Nakon prve dvije četvrtine u kojima su ubacili 33 pa 40 poena, gosti su u trećem kvartalu postigli samo 13 poena. Prednost se topila, kažnjavani su i za najsitnije propuste i Warriorsi su stigli na samo -2 pred odlučujućih 12 minuta duela.

Na samom početku četvrtog dijela meča, Warriorsi su preuzeli vodstvo i samo u dva navrata na samom početku dozvolili Dallasu da poravna rezultat. Kako je vrijeme odmicalo, Dallasu je pobjeda bivala sve dalja i sada su Warriorsi na pola puta do NBA finala.

Za Warriorse je ovo treći najveći preokret u play-offu u historiji franšize.