Luuk de Jong za pobjedu Barce u sudijskoj nadoknadi

Nogomet 10. apr 202223:23 0 komentara
JOSE JORDAN / AFP

Fudbaleri Barcelone u uzbudljivom meču 31. kola uspjeli su da pobjede Levante u gostima 3:2.

Gol odluke u drugom minutu nadoknade postigao je Xavijev „džoker“ Luuk de Jong, koji je nedugo prije toga zamenio Pierra Emericka Aubameyanga.

Katalonci su zabilježili sedmi uzastopni trijumf u prvenstvu i sa 60 bodova (uz meč manje) na drugoj poziciji izjednačili su se sa Sevillom. Lider Real Madrid ima 72 boda.

Levante, koji je jednom nogom već u Segundi, poveo je u 52. minutu golom Moralesa iz penala, a četiri minuta kasnije domaći su imali još jedan jedanaesterac, ali ga Marti nije realizovao.

Kazna je ubrzo ekspresno stigla. Najpre je Aubameyang izjednačio, a u 63. minutu Pedri je preokrenuo rezultat na 2:1 i u tim momentima činilo se da će gosti lako da dođu do novog trijumfa.

Ipak, Levante se nije predavao i u 83. minutu Melero je pogotkom iz penala svom timu donio 2:2. Xavi je istog trenutka na teren poslao visokog Holanđanina koji je u nadoknadi postigao šesti gol u sezoni za nastavak niza tima sa „Camp Nou“ stadiona.

Barcelona u sljedećem kolu dočekuje Cadiz, a Levante gostuje Granadi.