Maestralni Jota donio pobjedu Liverpoolu protiv Leicestera

Nogomet 10. feb 202222:47 0 komentara
REUTERS/Craig Brough

Fudbaleri Liverpoola savladali su u 24. kolu engleskog Premiershipa ekipu Leicester Cityja rezultatom 2:0.

Redsi su mnogo bolje ušli u susret i napadali od samog početka. Prednost im je donio Diogo Jota u 34. minuti susreta. Portugalac je sjajno pratio loptu nakon što se odbila poslije udarca van Dijka i rutinski je pospremio u mrežu Kaspera Schmeichela.

Pokušavali su Redsi i u nastavku preko Firmina, Jote, Moa Salaha koji je pogodio prečku, ali i novajlije Diaza, međutim rezultat se nije mijenjao sve do 87. minute.

Matip je lijepo uposlio Jotu koji drugim golom na susretu donosi pobjedu Redsima.

Liverpool nakon ove pobjede zauzima drugu poziciju na tabeli Premiershipa sa 51 osvojenim bodom, dok je Leicester 12. sa 26 bodova.

U drugom susretu odigranom večeras Arsenal je golom Gabriela savladao u gostima Wolverhampton.