Maestralnih 45 minuta derbija na Stamford Bridgeu i povratak Chelseaja (VIDEO)

Nogomet 02. jan 202218:25 > 18:27 0 komentara
Reuters/Peter Cziborra

Fudbaleri Chelseaja i Liverpoola igraju derbi susret 21. kola engleskog Premiershipa na Stamford Bridgeu, a rezultat na poluvremenu glasi 2:2.

Počele su obje ekipe dosta nesigurno sa dosta grešaka u zadnjoj liniji, a nakon što Pulišić nije iskoristio grešku Alexander Arnolda, Mane jeste Chalobahovu i doveo Redse u vodstvo. Igrao se deveti minut susreta.

Prednost Liverpoola je udvostručio Mo Salah u 26. minuti nakon sjajnog soloprodora.

U finišu prvog dijela uslijedilo je furioznih 7 minuta londonskog tima. Najprije je Mateo Kovačić u 42. minuti sjajno pogodio sa nekih 20 metara od gola Liverpoola. Hrvatski reprezentativac je uhvatio “suhi list” nakon odbitka Kellehera i maestralno pogodio.

Veliko poravnanje Chelseaju donio je Pulišić još jednim lijepim golom u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Preostaje nam još zanimljivih 45 minuta ovog spektakularnog susreta.