Maguire: Greške su sastavni dio igre, izvinjavam se svima

Nogomet 28. sep 202212:12 1 komentar
Action Images via Reuters/Carl Recine

Kapiten Manchester Uniteda i engleski reprezentativac Harry Maguire ponovo je imao nekoliko "crnih minuta" zbog čega se još jednom našao na udaru navijača i pojedinih medija.

Maguire je doživio nove kritike nakon remija sa Njemačkom (3:3) u utakmici posljednjeg, šestog kola treće grupe A divizije UEFA Lige nacija.

Englezi su osvojili bod nakon što su gosti poveli sa 2:0. Nijemci su oba pogotka postigli nakon nepromišljenih poteza Harryja Maguirea. Najprije je neshvatljivo reagovao u 52. minutu i skrivio jedanesterac, a onda u 67. minutu izgubio loptu što je protivnik kaznio u nastavku akcije.

“Greške su sastavni dio igre. izvinjavam se zbog toga. Prikazana je odlična borba i duh da nas momci vrate u igru. Treba izvući pozitivne stvari i gledati napred ka Kataru. Teška vremena će nas učiniti jačima”, poručio je Maguire preko društvenih mreža.

U njegovu zaštitu stao je i saigrač iz Uniteda i engleske reprezentacije Luke Shaw, čiji je pogodak u 71. minutu pokrenuo Gordi Albion.

“Harry je neverovatan igrač i sjajan lik. Uzeo je previše na svoja pleća, vjerovatno više nego što sam ikad ranije vidio u fudbalu. Nikada se ne krije, uvijek je tu. Ne bježi iako je stalno u centru pažnje, to pokazuje njegovu snagu i karakter. U ovom trenutku možda nema samopouzdanja jer se stvara osjećaj kao da je cijeli svijet protiv njega. Teško mu je, ali mi igrači i stručni štab smo svi uz njega jer je on veoma važan igrač. To pokazuje i selektorovo povjerenje jer je igrao u obe utakmice ove sedmice. Uostalom, pogledajte šta je uradio na Evropskom šampionatu. Ljudi moraju da shvate da je on veliki dio engleskog tima i da to prihvate”, poručio je Shaw.