Majstorija Keite dovoljna za trijumf Liverpoola u Newcastleu (VIDEO)

Nogomet 30. apr 202215:41 0 komentara
Action Images via Reuters/Lee Smith EDITORIAL USE ONLY

Fudbaleri Liverpoola pobijedili su kao gosti tim Newcastle Uniteda sa 1:0 u prvoj utakmici 35. kola Premijer lige.

Redsi su stigli na St. James Park nakon pobjede nad Villarrealom 2:0 u prvoj utakmici polufinala Lige prvaka i u sjajnoj formi sa samo jednim remijem i 12 pobeda u poslednjih 13 premijerligaških mečeva.

Međutim i domaći tim je odličan otkako ga je zimus preuzeo Eddie Howe. Od kandidata za ispadanje stigao je do devetog mjesta na tabeli. „Svrake“ su prije ovog meča bile u seriji od četiri uzastopne pobjede.

Dobru atmosferu u Liverpoolu ispratila je i vijest da je menadžer Jurgen Klopp nekoliko dana uoči ovog meča potpisao novi ugovor po kome bi trebalo da ostane na Anfieldu do 2026. godine.

Njemački trener je, zbog gustog rasporeda i revanša Lige prvaka već u utorak u Španiji, bio primoran na promjene u timu, pa je meč počeo bez standardnih Salaha, Thiaga, Alexandera-Arnolda, Fabinha…

Međutim i bez njih gosti su bolje otvorili meč i poveli golom Nabyja Keite u 19. minutu. Asistencija je upisana Diogu Joti, ali je to bila prava mala majstorija fudbalera iz Gvineje i njegov treći pogodak u Premijer ligi ove sezone.

Postojala je dilema da li će gol biti priznat jer mu je prethodila povreda defanzivca domaćeg tima Fabiana Schara, ali je snimak pokazao da James Milner nije napravio faul u toj situaciji.

Newcastle se nije predavao i tražio je svoju šansu posebno preko individualnih akcija Saint-Maximina. U 39. minutu je domaći tim zatresao mrežu Alissona, ali je strijelac Almiron bio u ofsajdu.

Slična slika bila je i na početku drugog poluvremena, Liverpool je imao više od igre, ali je Newcastle stalno vrebao priliku.

Sadio Mane je bio u startnoj postavi Liverpoola, ali je promašio dvije velike šanse, po jednu u svakom poluvremenu, pa ga je u 69. minutu zamenio Mo Salah.

Dobre prilike imali su i Jota i Diaz, ali je golman domaćina Dubravka odlično branio.

Liverpool je sa ovom pobjedom i utakmicom više pretekao Manchester City na čelu tabele sa dva boda više, ali će Guardiolin tim imati priliku da se vrati na prvo mjesto kad svoj meč u Leedsu odigra kasnije u toku dana.

U narednom kolu Liverpool dočekuje Tottenham, dok Svrake ide na noge upravo drugom pretendentu za titulu, Manchester Cityju.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad.