Majstorije Sargenta za bijeg Norwicha iz opasne zone (VIDEO)

Nogomet 21. jan 202223:11 0 komentara
Reuters/David Klein

Fudbaleri Norwich Cityja pobijedili su kao gosti tim Watforda sa 3:0 u prvoj utakmici 23. kola Premier lige Engleske.

Junak utakmice bio 21-godišnji Amerikanac Josh Sargent strijelac prva dva gola za Norwich (51. i 72. minut). Bili su to njegovi prvi pogoci u Premier ligi otkako je letjos stigao iz Njemačke, iz ekipe Werdera iz Bremena.

Konačan rezultat 0:3 postavio je slovački veteran Jurai Kucka koji je ušao u drugom poluvremenu i u 91. minutu postigao autogol.

Bio je to derbi začelja, duel dvije ekipe u izuzetnoj lošoj formi. Oba tima su u prošlom kolu prekinuli crni niz od šest uzastopnih poraza u Premier ligi. Watford je u finišu meča uspio da izbori remi na gostovanju Newcastleu (1:1), dok je Norwich savladao Everton (2:1) i inicirao smjenu Rafe Beniteza.

Kanarincima je očigledno taj trijumf dao krila, mnogo su hrabrije ušli u ovaj meč i na kraju zasluženo osvojili nova tri boda, koji su im omogućili da napuste zonu ispadanja.

S druge strane Watfordu je nakon još jednog neuspjeha pao mrak u svakom pogledu. Norwich ih je preskočio na tabeli i bacio u zonu ispadanja. A bukvalno, jer je zbog kvara na reflektoru na stadionu Vicarge Road meč morao da bude produžen za desetak minuta.

Prije ovog duela Watford je doživio četiri uzastopna poraza na svom terenu i ovim petim vezanim neuspjehom postavio je novi negativan rekord Premier lige.

Osim neuspjeha, loša vijest je i da je najbolji strijelac tima Nigerijac Emmanuel Dennis dobio dva žuta odnosno crveni karton i neće moći da pomogne ekipi u narednim mečevima.

Crni oblaci nadvili su se nad ekipom Claudia Ranijerija.

Watford u narednom kolu gostuje Burnleyju, dok Norwich gostuje Wolvesima.