Manchester City siguran protiv Bruggea, novi kiks PSG-a

Nogomet 03. nov 202122:57 0 komentara
Reuters/Jason Cairnduff

Fudbaleri Manchester Cityja savladali su u okviru grupe A UEFA-ine Lige prvaka Club Brugge sa 3-1, dok su Leipzig i PSG remizirali 2-2.

Građani su poveli u 15. minui susreta preko Fodena, ali je rezultat samo dvije minute kasnije poravnao Stones koji je pogodio vlastitu mrežu.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Ipak, Građani u drugom poluvremenu ubacuju u brzinu više. Najprije je u 54. minuti pogodio Mahrez, Sterling se upisao u strijelca u 72., da bi u drugoj minuti nadoknade konačan rezultat postavio Gabriel Jesus.

Paris Saint Germain je bez povrijeđenog Lionela Messija odigrao __ sa Leipzigom u gostima.

Leipzig je poveo već u osmoj minuti, a pogodio je bivši igrač Parižana Nkunku nakon ubačaja Silve.

Upravo je Silva četiri minute kasnije imao priliku pogoditi sa bijele taćke, ali je bio neprecizan.

Promašaj Portugalca kaznio je Wijnaldum sa dva pogotka u 21. i 39. minuti susreta, te je tako donio preokret svojoj ekipi.

Ipak, veliki bod njemačkoj ekipi donio je Mađar Dominic Szoboszlai u drugoj minuti nadoknade sa bijele tačke.

Manchester City je nakon tri kola vodeća ekipa na tabeli grupe A sa 9 bodova, PSG je drugi sa bodom manje, Club Brugge ima 4, dok je Leipzig posljednjeplasirani sa samo jednim bodom.