Manchester United bolji od West Hama, Lingard pogodio za pobjedu

Nogomet 19. sep 202116:57 > 20. sep 2021 14:52 0 komentara
REUTERS/David Klein

Fudbaleri Manchester Uniteda savladali su West Ham United u 5. kolo engleske Premier lige rezultatom 2-1.

Domaći tim je krenuo silovito od samog početka, David De Gea je u dva navrata zaustavio Jarroda Bowena, ali su ipak do prednosti stigli u 30. minuti susreta. Bowen je uposlio Benrahmu koji je šutirao sa nekih 20 metara od gola, lopta je zakačila Raphaela Varanea i prevarila Davida De Geu.

Međutim, nije mnogo trajalo slavlje londonskog tima i United je već pet minuta kasnije došao do poravnanja. Strijelac je bio ko drugi do Cristiano Ronaldo. Pogba je poslao loptu za Cristiana Ronalda koji je za dlaku izbjegao ofsajd poziciju, njegov prvi udarac brani Fabianski, ali je Portugalac odbijenu loptu pospremio u mrežu West Hama.

Imao je do kraja prvog poluvremena Nikola Vlašić priliku donijeti novu prednost West Hamu, ali je njegov udarac otišao za malo preko gola Manchester Uniteda.

Drugo poluvrijeme je bilo znatno nekvalitetnije od prvog, a do samog finiša susreta zabilježeno je svega nekoliko interesantnih situacija. Cristiano Ronaldo je pokušao za United, dok je udarac Pabla Fornalsa za West Ham završio pored gola.

Ipak, pobjedu Crvenim Đavolima donio je Jesse Lingard fenomenalnim pogotkom u 89. minuti susreta. Reprezentativac Engleske je tako presudio timu u kojem je oživio karijeru prošle sezone.

Mogao je West Ham do poravnanja u trećoj minuti nadoknade. Shaw je igrao rukom u šesnaestercu, a Atkinson pokazao na bijelu tačku. Moyes je napravio nevjerovatan potez i u igru uveo Marka Noblea da izvede penal, ali je iskusni fudbaler šutirao loše i njegov udarac je odbranio De Gea.

Manchester United nakon ovog kola zauzima drugu poziciju na tabeli Premiershipa sa 13 osvojenih bodova, isto koliko ima i Liverpool uz nešto bolju gol razliku. West Ham je osmi sa 8 osvojenih bodova.

Brighton iznenadio ekipu Leicestera

REUTERS/Toby Melville

U drugom susretu odigranom danas Brighton je kod kuće savladao ekipu Leicester Cityja rezultatom 2-1.

Labudove je u prednost doveo Neal Maupay u 35. minuti susreta sa bijele tačke, a prednost je udvostručio Danny Welbeck u 50. minuti na asistenciju Leandra Trossarda.

Leicester rezultat smanjuje u 61. minuti preko Jamiea Vardyja, a to će ispostaviti se biti samo utješni pogodak za ekipu Brendana Rodgersa.

Treba istaći da su Leicesteru poništena i dva pogotka, konkretno Lookmanu i Ndidiju zbog nedozvoljenih pozicija.

Brighton se nakon nove, četvrte pobjede u sezoni nalazi na trećem mjestu tabele Premiershipa, dok je Leicester tek 12. sa 6 osvojenih bodova.