Maroko slavio u generalki za Hrvatsku: Ziyech zabio s centra (VIDEO)

Nogomet 17. nov 202220:53 0 komentara
FADEL SENNA / AFP

Nogometaši Maroka, prvi suparnici Hrvatske na skorašnjem Svjetskom prvenstvu, pobijedili su Gruziju 3:0 u prijateljskom dvoboju koji je odigran u Sharjahu.

Marokancima nije trebalo dugo kako bi poveli pa je tako u petoj minuti suparničku mrežu zatresao Youssef En-Nesyri, napadač Seville.

Potez utakmice dogodio se u 29. minuti kada je fantastičan pogodak postigao Hakim Ziyech, jedan od najjačih aduta Maroka. Bio je Ziyech malo u svojoj polovici terena te je dalekometnim i super preciznim udarcem oduševio sve na tribinama i pogodio za 2:0 svoje reprezentacije.

U nastavku utakmice Maroko je u mirnom ritmu čuvao loptu i vodstvo, a u 72. minuti je postigao novi pogodak. Zbog igranja rukom Kvirkelije u svom šesnaestercu dosuđen je jedanaesterac za Maroko, a Boufal je topovski pogodio pod gredu za 3:0.

Maroko i Hrvatska otvaraju Svjetsko prvenstvo međusobnom utakmicom 23. studenoga (11 sati), dok će u skupini F Maroko nakon toga igrati protiv Belgije (27.11.) i Kanade (1.12.).