Mbappe i Messi za pobjedu PSG-a, neočekivan poraz Manchester Cityja

Nogomet 07. dec 202120:36 0 komentara
REUTERS/Benoit Tessier

Fudbaleri Paris Saint Germaina savladali su u posljednjem kolu grupe A UEFA Lige prvaka ekipu Club Bruggea rezultatom 4:1, dok je Manchester City poražen od RB Lepiziga sa 2:1.

Parižani su poveli već u drugoj minuti susreta preko Kyliana Mbappea, a sjajni Francuz je samo pet minuta kasnije postigao i drugi gol na asistenciju Angela Di Marie.

Lionel Messi je u 38. minuti pogodio majstorski, Mbappe je ovoga puta bio asistent, a sa rezultatom 3:0 otišlo se na odmor.

Mats Rits je u 68. smanjio rezultat, ali je Leo Messi drugim golom osam minuta kasnije postavio konačan rezultat. Ovoga puta bio je siguran sa bijele tačke.

City poražen od RB Lepiziga

Ekipa Pepa Guardiole poražena je u posljednjem susretu grupne faze Lige prvaka na gostovanju kod RB Leipziga sa 2:1. Građani su pred ovo kolo riješili sve brige oko prolaska dalje, ali i prvu poziciju, pa su mogli znatno opuštenije ući u ovaj susret.

Leipzig je poveo u 24. minuti kada je Dominic Szoboszlai pogodio na asistenciju Konrada Laimera.

U 71. minuti Forsberg proigrava Andrea Silvu, da bi Riyad Mahrez u 77. nakon asistencije Zinchenka postavio konačan rezultat.

City je susret završio i sa igračem manje jer je Kyle Walker u 83. minuti zaradio direktan crveni karton.

Na kraju je City pobjednik grupe A sa 12 bodova, PSG je drugi sa 11, dok će RB Lapizig kao trećeplasirani takmičenje nastaviti u UEFA Ligi Evrope. Club Brugge je posljednjeplasirani sa samo 4 boda.