Mbappe novi ugovor proslavio hat-trickom, slavio i Ahmedhodžićev Bordeaux

Nogomet 21. maj 202223:25 0 komentara
REUTERS/Christian Hartmann

Večeras su odigrani svi mečevi posljednjeg 38. kola francuske Ligue 1. Ubjedljiv je bio Paris Saint Germain koji je sa 5:0 savladao Metz, dok su pobjede upisali i Bordeaux Anela Ahmedhodžića, te Marseille Seada Kolašinca.

Sveci su slavili na krilima sjajnog Kyliana Mbappea koji je postigao tri gola. Francuz na krilima novog ugovora pogađao u je u 25., 27., i 50. minuti. U listu strijelaca upisali su se još Neymar i Di Maria. Leo Messi je upisao dvije asistencije.

PSG je sezonu završio kao prvoplasirani sa 86 osvojenih bodova.

Uvjerljivu pobjedu od 4:0 nad Strasbourgom upisao je Marseille. Sead Kolašinac je u igru sa domaćina ušao u sudijskoj nadoknadi, dok je Sanjin Prcić za goste igrao do 72. minute.

REUTERS/Stephane Mahe

Poveo je Marseille preko Gersona u 32. minuti, da bi rezultat udvostručio Unter u 73. Pobjedu domaćina osigurali su Gerson i Bakambu u finišu susreta

Bordeaux se od prve lige oprostio pobjedom

Bordeaux našeg Anela Ahmedhodžića koji se već ranije oprostio od elitnog ranga takmičenja slavio je protiv Bresta sa 4:2. Poveli su Žirodinci već u 14. minuti preko Mangasa, ali je Brest izjednačio samo dvije minute kasnije preko Moniea.

Mara u 32. donosi novo vodstvo Bordeauxu, ali Belalli ponovo dvije minute kasnije ponovo poravnava rezultat.

Ipak, pobjedu Bordeauxu donose u drugom dijelu Mara i Dilrosun golovima u 73. i 75. minuti.

DAMIEN MEYER / AFP

Bordeaux je sezonu završio na posljednjoj poziciji, dok je Brest završio kao 11.

Pored prvaka Paris Saint Germaina naredne sezone direktno u Ligu prvaka će Marseille, dok će Monaco u kvalifikacije najelitnijeg klupskog takmičenja. Rennes će se takmičiti u Ligi Evrope, dok će Nice biti član Konferencijske Lige.

Pored Bordeauxa društvo najboljih napustili su Metz i St. Ettiene.

Ligue 1 – 38. kolo rezultati:

Angers 2:0 Montpellier

Brest 2:4 Bordeaux

Clermong 1:2 Lyon

Lens 2:2 Monaco

Lille 2:2 Rennes

Lorient 1:1 Troyes

Marseille 4:0 Strasbourg