Meč za infarkt: BiH u 95. minutu ostala bez pobjede

Nogomet 07. sep 202122:41 > 23:25 2 komentara
Miralem Pjanić
Miralem Pjanić (REUTERS/Dado Ruvic)

Reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je je sa Kazahstanom u 5. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru rezultatom 2-2.

Imali su izabranici Ivayla Peteva nekoliko stopostotnih šansi u prvom poluvremenu. Prvi je zaprijetio kapiten Edin Džeko u petoj minuti susreta nakon ubačaja Miroslava Stevanovića, ali je njegov udarac otišao preko gola.

Vezane vijesti

Šest minuta kasnije opet je prijetio Edin Džeko. Ovoga puta je šutirao sa 20-tak metara, ali je njego udarac završio preko gola.

U 17. minuti nova prilika za Dijamanta. Pjanić je sjajno centrirao, Džeko je ostao sam na drugoj stativi, ali je i ovaj put njegov udarac otišao preko gola.

REUTERS/Dado Ruvic

Pet minuta kasnije dobra šansa i za Kolašinca. Džeko mu je lijepo odložio loptu, ali je fudbaler Arsenala šutirao pored gola.

Do kraja poluvremena pokušavali su Džeko, Nalić i Demirović, ali mreža golmana Shatskyja kao da je bila začarana.

Kazna za silne promašaje naše selekcije stigla je na početku drugog poluvremena. Tagybergen je odlično izveo korner, a Kuat se najbolje snašao u šesnaestercu i pogodio gol Ibrahima Šehića. Igrala se 52. minuta susreta.

Pokušali su naši momci doći do ekspresnog poravnanja samo tri minute kasnije. Stevanović je ubacio, Demirović šutirao, ali je njegov udarac odbranio goolman Shatsky.

U 70. minuti kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko izborio je penal, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Miralem Pjanić.

Edin Džeko je ponovo pokušao u 77. minuti, ali je i ovog puta njegov udarac otišao pored gola Kazahstana.

U 83. minuti nova prilika za napadača Intera. Pjanić je lijepo izbacio Cimirota koji upošljava Edina, ali lopta mu prelazi preko noge i odlazi pored gola.

Zasluženi preokret našoj reprezentaciji donosi Luka Menalo nakon ubačaja iz kornera Miralema Pjanića.

Ipak, tu nije bio kraj šokovima. Edin Džeko pravi prekršaj na rubu kaznenog prostora u četvrtoj minuti nadoknade. Zainutdinov je šutirao po zemlji i pogodio za 2-2.

U drugom susretu naše grupe odigranom večeras Francuska je bila bolja od Finske, a oba pogotka za Trikolore postigao je Antoine Griezmann.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine nakon ovog susreta zauzima četvrtu poziciju na tabeli sa 3 osvojena boda isto koliko ima i Kazahstan.. Francuzi su prvoplasirani sa 12 osvojenih bodova, dok je Kazahstan posljednjeplasirani bez bodova.