Messi postigao jubilarni gol u remiju PSG-a, petarda u golu Kopenhagena

Nogomet 05. okt 202223:08 0 komentara
REUTERS/Pedro Nunes

Fudbaleri Benfice i Paris Saint Germaina igrali su neriješeno 1:1 u meču trećeg kola H grupe Lige prvaka.

Benfica nikad nije izgubila u Lisabonu od nekog kluba iz Francuske. Nije ni ovog puta, ali je bila na velikom izazovu. Na svom “La Luzu2 dočekala je moćne pariske Svece. Oba tima dočekala su ovaj duel u sjajnoj formi, sa po dvije pobjede u prva dva kola.

Nije počelo dobro do domaće Orlove. Igrao se 22. minutu kad je proradio čuveni trio gostiju. Messi je proigrao Mbappea, ovaj Neymara, a Brazilac namjestio loptu omalenom Argentincu, koji efektno pogađa dalji ugao gola nemoćnog grčkog čuvara mreže Vlahodimosa – 0:1. Messijev drugi gol ove sezone u Ligi prvaka i protiv jubilarnog 40. različitog protivnika u ovom takmičenju.

Benfica je uzvratila četiri minuta prije kraja prvog poluvremena. Nakon ubačaja, lopta je zakačila bivšeg defenzivca Porta Danila Pereiru i završila iza leđa golmana Donnarumme – autogol za 1:1.

I u drugom poluvremenu su gosti imali više od igre. Neymar je nekoliko puta ozbiljno zaprijetio, jednom i iz slobodnog udarca, zatim je dobro šutirao i Mbappe, ali se Grk Vlahodimos istakao sa nekoliko odličnih intervencija.

Prijetila je i Benfica, ali je kraju ostalo neriješeno 1:1. Isti rivali igraće i u sljedeći utorak, ali u Parizu.

U ostalim mečevima Juventus je savladao Maccabija 3:1, Manchester City je deklasirao Kopenhagena 5:0, Real Madrid je bio bolji od Šahtara sa 2:1, a Sevilla je poražena na svom stadionu sa visokih 1:4 protiv Borussije iz Dortmuna.