Milan do bodova sa Spezijom, Giroud postigao gol, pa “pocrvenio”

Nogomet 05. nov 202222:47 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Milana savladali su Speziju u okviru 13. kola Serie A rezultatom 2:1.

Namučili su se Rossoneri kako bi osvojili sva tri boda, a sve do pred kraj utakmice Rossoneri su rizikovali da budu zaustavljeni.

Milan je poveo u 21. minutio preko Thea Hernandeza, koji je iskoristio sjajan centaršut Bennacera u šesnaesterac a pored nekoliko dobrih prilika za Milaneze rezultat se u prvom poluvremenu nije više mijenjao.

Milan je nastavio da napada i u nastavku, ali u 59. minutu hladan tuš na San Siru. Sin sportskog direktora Milana, Paola Maldinija, koji je na posudbi u Speziji, Daniel Maldini sjajno je prošao Krunića i prekrasnim šutem matirao Tatarušanua za 1:1.

Milan je u nastavku krenuo na sve, ili ništa. Tonalijev pogodak u 65. minuti poništen je nakon pregledavanja u VAR sobi, a Milan je konačno došao do sva tri boda golom Oliviera Girouda na asistenciju Sandra Tonalija u 89. minuti meča.

Prilikom proslave gola Giroud je dobio drugi žuti karton zbog skidanja dresa. To mu je bio drugi, pa je ranije morao u svlačionicu, ali se rezultat nije mijenjao.

Milan je drugi na tabeli Serie A sa 29 bodova, dok je Spezija na 17. mjestu i ima 9 bodova.