Milan razbio Lazio u Kupu, Krunić meč odgledao s klupe

Nogomet 10. feb 202207:44 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Milana na uvjerljiv su se način plasirali u polufinale talijanskog Kupa. Kao domaćin Milan je svladao rimski Lazio s 4-0 te je izborio dvije polufinalne utakmice protiv Intera.

Utakmica je riješena nakon prvih 45 minuta jer je tada Milan stekao tri gola prednosti. Domaći sastav je poveo u 24. minuti kada je Romagnoli poslao sjajnu loptu u prostor i asistirao Rafaelu Leau koji daje prvi pogodak na susretu.

U smiraju prvih 45 minuta eksplodirao je Francuz Olivier Giroud koji je prije nekoliko dana s dva gola preokrenuo rezultat u gradskom derbiju i donio Milanu ligašku pobjedu protiv Intera od 2-1. I sada je zabio dva gola Laziju za velikih 3-0 Milana. Priča je zaokružena u 79. minuti golom Kessieja za 4-0.

Bh. reprezentativac Rade Krunić susret Milana je odgledao sa klupe za rezervne fudbalere.

Prije Milana u polufinale se plasirao njegov gradski rival Inter koji je kao domaćin pobijedio Romu 2-0 tijekom utorka. U tom susretu je kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko u drugoj minuti postigao meč protiv “svoje” Rome.

Večeras ćemo saznati i posljednje polufinaliste, a sastaju se Atalanta – Fiorentina (18 sati) i Juventus – Sassuolo (21 sat).