Milan raspucan protiv Empolia, Napoli upisao novi poraz

Nogomet 22. dec 202122:43 > 23:14 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Fudbaleri Milana savladali su u 19. kolu talijanske Serie A ekipu Empolija sa 2:4, dok je Napoli doživio novi poraz. Ovoga puta bolja je bila Spezia sa 1:0.

Poveli su Rossoneri preko večeras raspoloženog Franka Kessieja u 12. minuti susreta, ali je Bajrami samo 6 minuta kasnije poravnao rezultat.

I kada su svi mislili da će se na odmor otići sa neriješenim rezultatom Kessie nakon proigravanja Saelemaekersa postiže i drugi gol na susret za prednost Milana.

Nastavila je ekipa Stefana Piolija sa napadima i u drugom poluvremenu, a treći gol za Rossonere postigao je Florenzi u 63. minuti. Bio je ovo prvijenac reprezentativca Italije u dresu Milana.

The Hernandez je 6 minuta kasnije povisio na 4:1, a Pinamotti je u 84. minuti sa bijele tačke postavio konačan rezultat.

Reprezentativac BiH Rade Krunić u igru za Milan je ušao u 81. minuti kada je zamijenio Bennacera.

Nakon 19 odigranih kola Milan je drugoplasirani tim na tabeli Serie A sa 42 osvojena boda, 4 boda manje u odnosu na Inter. Empoli je 9 sa 27 bodova.

U drugom večerašnjem susretu Napoli je upisao novi kiks. Ovoga puta bolji od ekipe Luciana Spalettija bili su fudbaleri Spezije koji su slavili sa 1:0. Trenutak odluke desio se u 37. minuti kada je Jesus pogodio vlastitu mrežu.

Ovo je čak treći poraz u posljednje četiri utakmice za Napoli i sada zauzimaju 3. poziciju na tabeli sa 39 osvojenih bodova, dok je Spezia upisala vrijednu pobjedu i odvojila se na pet bodova razlike u odnosu na Genou koja je prvi tim u zoni ispadanja.