Milan u velikom derbiju bolji od Intera, Džeko pogodio

Nogomet 03. sep 202219:55 1 komentar
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Milana slavili su u velikom gradskom derbiju protiv ekipe Intera odigranom u okviru 5. kola Serije A rezultatom 3:2.

Meč je odigran na San Siru, a oba tima krenula su dosta ofanzivno od samog početka.

Inter je do prednosti stigao u 21. minuti i to preko Marcela Brozovića. Correa je izbacio u prostor hrvatskog veznjaka, a ovaj rutinski matirao Maignana.

Sedam minuta kasnije slavlje na drugoj strani. Tonali odigrava na lijevu stranu za Rafaela Leaoa, a Portugalac sjajnim udarcem matira Handanovića.

Milan je krenuo snažno na startu drugog dijela, a napade su naplatili golovima Gioruda i Leaoa. Francuz je pogodio nakon asistencije Portugalca u 54. minuti, a dvojac je pet minuta kasnije zamijenio uloge.

Inter je smanjio prednost rivala u 67. minuti, a strijelac je bio kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko samo pet minuta nakon ulaska u igru.

Imao je Džeko još dvije dobre prilike do kraja, ali se rezultat nije mijenjao pa je Milan upisao veliku pobjedu. Krunić je meč propustio zbog povrede.

Milan je lider nakon ove pobjede i sada ima 11 bodova iz 5 kola, dok je Inter peti sa 9 bodova.