Milenković autogolom u nadoknadi poklonio Milanu pobjedu

Nogomet 13. nov 202220:29 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

U pretposljednjem duelu u Seriji A pred pauzu zbog Sjvetskog prvenstva, Milan i Fiorentina

Milan je do pobjede došao u nadoknadi vremena i slavio rezultatom 2:1. Reprezentativac Srbije Nikola Milenković bio je tragičar Fiorentine.

Na asistenciju Oliviera Girouda, Milan je golom Rafaela Leaoa poveo već u drugom minutu. Dobro je Leao primio loptu na ivici šesnaesterca i postigao lijep gol.

Bilo je prilika na obje strane, a Fiorentina do izjednačenja dolazi u 28. minutu. Antonin Barak je bio na pravom mjestu i dobro je reagovao na odbijenu loptu i tako donio svojoj ekipi izjednačenje.

Tražila je Fiorentina penal u 35. minutu, sudija nije ni provjeravao snimak, samo je odmahnuo rukom. U 60. minutu je ipak išao da pogleda snimak, ali ni rada penala nije bilo. Simone Soza odlučio je da faula nad Ikoneom nije bilo.

A onda potpuna drama u nadoknadi vremena. Zatresla se mreža u 92. minutu, Milan je počeo da slavi, ali je prvo morao da sačeka VAR provjeru. Pobjedu je domaćima donio nesretni autogol defanzivca reprezentacije Srbije Nikole Milenkovića.