Milik sa tri gola srušio Angers, Kolašinac igrao sat vremena na debiju

Nogomet 04. feb 202222:51 0 komentara
REUTERS/Eric Gaillard

Fudbaleri Olympique Marseillea savladali su na otvaranju 23. kola francuske Ligue 1 Angers sa 5:2.

Nije tako dobro počeo mreč za domaćina, jer je nakon 11 minuta igre imao dva gola zaostatka.

Fulgini je u 8. doveo Angers u prednost, da bi Nabil Bentaleb tri minute kasnije udvostručio prednost.

Ipak, Marseille je za samo tri minute stigao do poravnanja.

Najprije je Milik u 18. smanjio prednost gostiju, da bi Gerson tri minute kasnije i poravnao rezultat. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu na scenu je stupio Poljak Arkadius Milik koji je kompletirao hat-trick.

Sjajni napadač je pogađao u 70. i 78. minuti, da bi Cengiz Under u 85. postavio konačan rezultat.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Sead Kolašinac večeras je debitovao za svoj novi tim, pružio je dobru partiju, a u 64. minuti ga je zamijenio Luan Peres.

Marseille nakon ove pobjede probio se na drugo mjesto tabele Ligue 1 sa 43 osvojena boda, 10 manje u odnosu na prvoplasirani PSG, dok je Angers 12. sa 29 bodova.