Minimalci Liverpoola, Southamptona i Newcastlea, bod Chelseaju

Nogomet 19. okt 202223:03 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Na četiri utakmice 12. kola Premijer lige igrane od 20:30 postignuta su samo tri gola. Pobjede su ostvarili fudbaleri Liverpoola, Southamptona i Newcastlea, dok su Brentford i Chelsea odigrali neriješeno.

Liverpool je na Anfieldu ugostio tim West Hama i zabilježio drugu vezanu pobjedu sa 1:0 nakon što je nekoliko dana ranije na istom stadionu savladao u velikom derbiju šampiona Manchester City.

Odličan meč odigrao je Urugvajac Darwin Nunez, tačnije prvo poluvrijeme. Doveo je Redse u vodstvo u 22. minutu udarcem glavom nakon dobrog centaršuta Tsmikasa, a onda još nekoliko puta bio u prlici da savlada golmana Fabianskog. Nije imao ni sreće pošto je u 39. minutu sjajno šutirao, ali je pogodio stativu.

Mnogo je bolji bio Liverpool bio u prvih 45 minuta, ali su gosti mogli do izjednačenja pred pauzu. Penal je u 44. minutu skrivio Gomez nad Bowenom, ali upravo Bowen nije uspio da realizuje najstrožu kaznu, Alisson Becker uspio je da odbrani njegov šut.

Mogao je u drugom poluvremenu Liverpool da ostvari i ubjedljiviji trijumf, dobre šanse su imali Firmino i Jones. I Zuma je zamalo postigao autogol…

A onda je West Ham u samom finišu mogao da kazni sve promašaje Kloppovog tima. Međutim, Souček je iz veoma povoljne situacija poslao loptu pored gola.

Action Images via Reuters/Andrew Boyers

U gradskom derbiju u Londonu sastali su se domaći Brentford i Chelsea. Nije bilo golova, krivci su odlični golmani, Španci Raya i Kepa, ali i neprecizni napadači dva tima.

Nakon prvog poluvremena u kome je Broja propustio nekoliko prilika za Plavce, u drugih 45 minuta velike šanse imali su Toney kod domaćina, Sterling kod gostiju. Na kraju, „miroljubivi“ remi.

U malom „južnjačkom“ derbiju sastali su se Bournemouth i Southampton.

Bournemouth je nakon debakla od Liverpoola (0:9) i smjene menadžera Scotta Parkera bio u seriji od šest utakmica bez poraza (dvije pobede i četiri remija), ali je novi menadžer Gray O’Neil ovog puta osjetio gorčinu neuspjeha.

Presudio je gol Che Adamsa u devetom minutu nakon odličnog centaršuta Francuza Perrauda.

Action Images via Reuters/Paul Childs

U duelu između Newcastlea i Evertona razliku je napravio gol Almirona u 31. minutu

U 13. kolu najveći derbi igraće se na Stamford Bridgeu gdje Chelsea dočekuje Manchester United.