Mitrović pogađao i asistirao u pobjedi, Svrake se probile na drugo mjesto

Nogomet 26. dec 202219:03 0 komentara
Action Images via Reuters/Peter Cziborra

Fulham je savladao Crystal Palace 3:0 u gostima, a Leicester je identičnim rezultatom poražen od Newcastle. Brighton je trijumfovao nad Southamptonom 3:1, a još jednu gostujuću pobjedu upisao je Wolverhampton kod Evertona sa 2:1.

Očekivano, “kiša golova” za “Boxing day” u Premijer ligi. Poslije remija u uvodnom meču Brentforda i Tottenhama (2:2), vrlo otvoren, atraktivan i naravno efikasan fudbal viđen je u četiri naredna duela 16. kola.

Tottenham od 0:2 do boda, Kane praznični rekorder PL

Newcastle je nastavio sa odličnim rezultatima, neće biti iznenađenje ako Svrake izbore plasman u grupnu fazu Lige šampiona. Bar na kratko oni su skočili na drugo mjesto, i to trijumfom na gostovanju Leicesteru – 3:0. Seriju golova otvorio je Novozelanđanin Chris Wood iz jedanaesterca u trećem minutu, samo četiri minuta kasnije pogodio je ove sezone čudesni Miguel Almiron. Paragvajac je postigao već deveti gol ove sezone u Premijer ligi.

Nisu se gosti na tome zaustavili, pa su do poluvremena stekli i tri gola prednosti, već tada riješili i pitanje pobjednika, u 32. minutu precizan je bio i Joelinton, na asistenciju Trippiera.

Everton je odlično počeo meč protiv fenjeraša Wolverhamptona, poveo je u ranoj fazi, još u sedmom minutu Kolumbijac Mina je sjajno iskoristio dodavanje McNeila. Ipak, gosti su do poluvremena uspjeli da se vrate u igru, izjednačio je Podence u 22. minutu,

Činilo se da je tada postavljen konačan rezultat, ali je veliki trijumf gostima u petom minutu nadoknade doneo 21-godišnji Francuz Rayyan Ait Nouri, za trijumf novog trenera Julena Lopeteguija – 2:1.

Southampton je jedan od najozbiljnijih kandidata za selidbu u Championship. Oni su na domaćem terenu poraženi od Brightona – 3:1, jednog od najprijatnijih iznenađenje dosadašnjeg toka sezone na Ostrvu. Gosti su poveli još u 14. minutu preko Lallane, koji nije slavio gol protiv svog bivšeg tima.

Da nesreća bude veća za domaće, u 35. minutu autogol je postigao Perraud. Kod oba gola Brightona centaršuteve je uputio March, najzapaženiji pojedinac meča. I nije se na tome zaustavio, u 56. minutu je postigao i pogodak, sjajnim udarcem sa 20-tak metara. Domaći su preko Ward-Prowse-a smanjili rezultat, njemu je najpre Sanchez odbranio udarac sa bijele tačke, ali se lopta odbila do ovog igrača, koji je bio precizan iz drugog puta.

Bilo je pitanje hoće li Aleksandar Mitrović biti u startnoj postavi Fulhama, ali igra ovog tima sa i bez reprezentativca Srbije drastično se razlikuje. I to ne samo kad najbolji strijelac Fulhama pogađa. U londonskom derbiju ubjedljivo je slavio gost – 3:0.

Pokazao je Mitrović da može da bude i asistent, u 31. minutu je fantastično centrirao, a to je znao da iskoristi Reid koji je doveo svoj tim do vodstva. Samo tri minuta kasnije, poslije izuzetno neopreznog starta, Crystal Palace je ostao sa desetoricom, isključen je Mitchell.

U 57. minutu Mitrović je uradio još jednu sjajnu stvar za svoj tim, iznudio je crveni karton Tomkinsa, koji da je poslije udarca laktom bukvalno nokautirao, pa je Palace ostao sa devetoricom na terenu.

Naravno, do kraja meča viđena je ofanziva gostiju, koji su najprije preko Pereire pogodili stativu, nedugo potom Mitrović je glavom sa pet metara sjajno zahvatio loptu i šutirao, ali je Guaita maestralno odbranio. Ipak, u 71. minutu londonskog okršaja jasno je bilo da će Patrick Vieira biti prvi put poražen od Fulhama, bilo kao igrač, bilo kao trener. Mitrović je još jednom asistirao, ovoga puta grudima, strijelac je bio Ream.

Nije to napadča Srbije bilo dovoljno, u 80. minutu je i sam pogodio, poslije šuta Williana, glavom je sa dva metra zahvatio loptu i lako je sproveo u protivnički mrežu.