Mladi Kalulu donio prvi bod Milanu u ovogodišnjoj Ligi prvaka

Nogomet 03. nov 202120:43 0 komentara
REUTERS/Alessandro Garofalo

U okviru četvrtog kola Lige prvaka Porto i Milan odigrali su rezultatom 1:1.

Gosti su furiozno krenuli a nakon šanse koje su imali u drugom minutu, u vodstvo su došli tek tri minute kasnije. Bennacer je izgubio loptu na sredini terena, ona je došla do Grujića. Grujić je uposlio Luisa Diaza, koji je pogodio za 0:1.

Milan je zaprijetio tek polovinom prvog dijela igre snažnim šutem Girouda, ali je golman Diogo Costa sjajnom odbranom spriječio izjednačenje domaćih.

Pred sami kraj poluvremena Milan je imao još jednu dobru šansu iz kontranapada. Theo Hernandez se sjurio na protivničku polovinu, uposlio Rafaela Leaa, koji će centrirao, ali je šut Saelemaekersa sa desetak metara otišao visoko preko gola, te su gosti iz Porta sa minimalnom prednošću otišli na odmor.

Početak drugog poluvremena bio je u znaku domaćina, koji je imao posjed, ali ne i veće šanse. Snažnije su zaprijetili gosti u 55. minuti kada je Evanilson nakon asistencije Pepea sa lijeve strane pogodio prečku Cipriana Tatarusanua.

Milan je došao do pogotka u 61. minuti. Nakon slobodnog udarca i odbijanca u kaznenom prostoru gostiju, Pierre Kalulu šutirao je prema golu, lopta je prošla kroz noge Dioga Coste, a Mbemba je na gol liniji skrenuo loptu u sopstvenu mrežu za 1:1.

Porto je imao priliku u 71. minuti doći do novog vodstva. Mehdi Taremi primio je loptu u petercu Milana, ali njegov udarac otišao je pored lijeve stative golmana Milana.

Milan je došao do još jednog gola u 83. minutu, kojeg je postigao Zlatan Ibrahimović, ali je prethodno asistent Theo Hernandez bio u ofsajdu.

Iako su domaći pritiskali do samog kraja, rezultat se nije mijenjao, te je Milan osvojio svoj prvi bod u Ligi prvaka ove sezone.

Druga utakmica grupe B, igrat će se od 21 sat kada će Liverpool na Anfieldu ugostiti Atletico iz Madrida.ž