Mladi Zilčić donio veliki bod Slobodi u finišu susreta

Nogomet 08. nov 202119:56 0 komentara
FK Velež

Fudbaleri tuzlanske Slobode i mostarskog Veleža remizirali su u posljednjem susretu 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1-1.

Igrači Slobode su krenuli dosta ofanzivnije u susret, ali je Velež prvi stigao do gola. Igrao se 15. minut kada je Ovčina proigrao Brandaa, a Brazilac pogodio za veliko slavlje Rođenih.

Nakon postignutog pogotka igrači Veleža su preuzeli inicijativu i bili mnogo bolji protivnik. Narednu priliku imao je Zajmović u 38. minuti kada je šutirao sa desne strane, ali je lopta otišla pored gola.

U drugom poluvremenu Sloboda je krenula agresivnije, a prvu priliku je imao Amar Beganović u 57. minuti, međutim njegov udarac je završio Bogdanović.

Velež je imao veoma dobru priliku preko Cvijanovića u 76. minuti susreta. Ofanzivac Rođenih je zalomio čuvara, snažno šutirao, međutim udarac je otišao pored gola.

Sloboda je do velikog boda stigla u petoj minuti sudijske nadoknade. Veselinović je šutirao, Bukvić odbio loptu koja stiže do mladog Zilčića koji donosi veliko slavlje navijačima Slobode.

Sloboda nakon ovog remija ima 23 osvojena boda i zauzima 4. poziciju na tabeli, dok je Velež na 10. poziciji sa 14 bodova.