Moise Kean pogodio za pobjedu Juventusa i nastavak sjajnog niza (VIDEO)

Nogomet 10. nov 202220:28 0 komentara
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Fudbaleri Juventusa savladali su Veronu u gostima sa 1:0 (0:0) u 14. kolu Serije A i tako su došli do osme pobjede u sezoni.

U prvom poluvremenu je lopta uglavnom bila u nogama gostiju, bilo je i nekoliko izglednih situacija, ali nijedna stopostotna prilika.

Mogla je Verona do vodstva u ranoj fazi drugog poluvremena, ali je lopta posle pokušaja Davidoviča završila malo pored desne stative.

Ključni trenutak meča viđen je u 61. minutu – Rabiot u kontri pronalazi Moisea Keana, koji dobrim prvim kontaktom stvara sebi odličnu šansu, a zatim uz pomoć odbitka dovodi Juve u vodstvo.

Veroni poslije pregleda snimka nije dosuđen penal kada je lopta pogodila Danila u ruku, a nešto kasnije, u 81. minutu, opet je gledan VAR poslije intervencije Bonuccija, i opet je ustanovljeno da penala nema.

Do kraja je Alex Sandro isključen, ali je “Stara Dama” sačuvala pobjedu, pošto je Verdi iz potonjeg slobodnog udarca šutirao preko gola.

U narednom kolu, Juventus već u nedjelju dočekuje Lazio, dok Verona istog dana čeka Speziju.