Morali pobijediti 7:0 za viši rang – i uspjeli su!

Nogomet 07. maj 202221:31 0 komentara
Bristol Rovers

Bristol Roversi ove sezone igraju u četvrtoj ligi Engleske, ali sljedeće sezone igrat će u višem rangu takmičenja, dok kojeg su došli nevjerovanom pobjedom.

Prije početka meča, šanse da Bristol završi na trećem mjestu i uspije da se direktno plasira u viši rang bile su samo teoretske, budući da je ekipa Joeyja Bartona imala veliki zaostatak u gol razlici. Trebalo je nadonaditi pet golova nad Northamptonom koji je prije početka današnjeg kola bio prvi favorit za osvajanje trećeg mjesta.

Na poluvremenu Northampton je vodio rezultatom 3:1, a Bristol 2:0, što je značilo da Bristol ima samo 45 minuta da nadoknadi pet golova. U 53. minuti je Collins zabio za 3:0, u 62. je bilo 4:0 nakon gola Evansa. Bristol je strašno stiskao, kod Barrowa se rezultat nije mijenjao i nakon što je Evans zabio za 5:0 u 76. minuti stadion je eksplodirao.

Gosti su se potpuno raspali pa je Collins u 76. zabio šesti, a Anderson pet minuta prije kraja i sedmi gol. No, strahovalo se da Northampton ne zabije još koji gol kod Barrowa, što se nije dogodilo, završilo je 1:3. Obje ekipe su završile sezonu s 80 bodova i gol razlikom +22, ali je Bristol otišao direktno u League One zbog većeg broja zabijenih golova (71 naprema 60).

Navijači ostalih klubova su na Twitteru nakon utakmice oštro kritikovali gostujućeg trenera što je u tako važnu utakmicu za rasplet sezone u prvih 11 stavio mlade igrače bez ijednog seniora ili standardnog člana ekipe.