Mourinho i Roma doživjeli debakl

Nogomet 05. sep 202211:13 0 komentara
REUTERS/Lisi Niesner

U susretu petog kola talijanskog nogometnog prvenstva Udinese je pobijedio Romu sa čak 4-0 nanijevši rimskom klubu prvi poraz u sezoni.

Ekipa Josea Mourinha je imala priliku pobjedom preuzeti vrh ljestvice, ali je umjesto osvojenih bodova doživjela težak poraz.

Domaćin je poveo već u petoj minuti golom Destinyja Udogiea. Na 2-0 je povisio Lazar Samardžić u 56. minuti, Roberto Pereyra je u 75. pogodio za 3-0, a konačnih 4-0 postavio je Sandi Lovrić u 82. minuti.

U ranije odigranom susretu Spezia i Bologna su remizirale 2-2.

Gosti su poveli 1-0, Spezija je okrenula rezultat, da bi Bologna ipak izvukla bod. Za Speziju su zabili Simone Bastoni (45+2) i Jerdy Schouten (54-ag), dok je oba gola za goste zabio Marko Arnautović (6, 64).

Za Bolognu je prvo poluvrijeme igrao hrvatski nogometaš Nikola Moro.

Spezija je 13. s pet bodova, dok je Bologna, koja je još uvijek bez pobjede, na 15. poziciji s tri boda.

Verona je pobijedila Sampdoriju sa 2-1 ostvarivši prvu pobjedu sezone.

Sve najvažnije se dogodilo u posljednjih pet minuta prvog dijela. Gosti su poveli u 40. minuti golom Francesca Caputa, u 44. je izjednačiio Emil Audero pogodivši vlastitu mrežu, a u trećoj minuti nadoknade Josh Doig je doveo Veronu u vodstvo. U nastavku susreta više nije bilo golova.

U prvom nedjeljnom susretu Cremonese i Sassuolo su odigrali bez pogodaka. Cremonese je došao u vodstvo u 34. minuti kada je strijelac bio Cyriel Dessers, no taj je pogodak poništen zbog ofsajda.

Cremonese je zahvaljujući ovom neriješenom rezultatu došao do prvog boda i sada je 19. na ljestvici. Sassuolo je 11. sa šest bodova.

U ponedjeljak su na rasporedu još tri utakmice, a sastaju se Monza – Atalanta, Salernitana – Empoli i Torino – Lecce.

Na ljestvici vode Napoli i Milan sa po 11 bodova, dok Atalanta, Udinese i Roma imaju po 10 bodova, no tim iz Bergama ima utakmicu manje.