Mourinho plakao kao dijete nakon što je uspio nešto što nije niko (VIDEO)

Nogomet 06. maj 202214:15 0 komentara
Screenshot

Legendarni Jose Mourinho emotivno je proživio meč Rome i Leicestera (ukupni rezultat 2:1) i na kraju konačni plasman u finale Lige konferencija.

Plakao je Mourinho od sreće, kao da je konačno ovim uspjehom skinuo ogromni teret sa pleća. Možda je osvojio 25 velikih trofeja, možda je osvojio prvenstvo u četiri različite države, možda je osvojio Ligu šampiona sa Portom i Interom, možda je osvojio Ligu Evrope sa Manchester Unitedom, a trofej Kupa UEFA podigao sa Portom, ali ovo je bilo posebno emotivno pražnjenje.

Dokazao je svima da je još onaj pravi i uspio da posle 31 godine uvede “vučicu” u neko evropsko finale. Ipak, lista dostignuća tu nije gotova jer će 25. maja u Tirani postati prvi trener koji je sa četiri različita kluba igrao finala evropskih takmičenja.

Ujedno je uspio i ono što nije niko ranije. Stigao je do finala sva tri evropska takmičenja (Lige šampiona, Lige Evrope/Kup UEFA i Lige konferencija), a osvajanjem titule bi postao i prvi koji ima ova tri trofeja.

Romu je vodio od kvalifikacija kada je sa 5:1 savladan Trabzon, a u finalu ih čeka Feyenoord.