Mučenje Sociedada i Valencie za osminu finala Kupa kralja

Nogomet 05. jan 202218:37 0 komentara
REUTERS/Vincent West

Fudbaleri Real Sociedada, Valencie i Mallorce plasirali su se u osminu finala Kupa kralja.

Real Sociedad je u Leganesu savladao istroimenog člana Segunde rezultatom 3:2. Baskijci su na poluvremenu vodili 2:0 golovima Isaka i Oyarzabala, ali je Leganes uspio da se vrati i izjednači pogocima Josea u 60. i Munoza u 70. minutu.

Gostima je plasman u narednu rundu obezbedio Oyarzabal pogotkom iz penala u 74. minutu.

Valencia je imala problem na gostovanju Cartageni, ali je golom Cherysheva u drugom minutu nadoknade uspjela da trijumfuje 2:1.

“Slijepi miševi” su poveli u 35. minutu preko Solera, a Ortuno je u 75. izjednačio, ali nisu izdržali i ruski reprezentativac je u 90+3 donio pobedu svom timu.

Mallorca je nakon preokreta slavila u gostima protiv Eibara 2:1.

Domaći su na odmor otišli sa prednošću golom Blanca u posljednjim trenucima prvog poluvremena, ali je član elitne divizije u nastavku bio mnogo bolji.

Gaya je u 69. minutu izjednačio, da bi Angel u 82. obezbijedio trijumf svom timu i mjesto među 16 najboljih u Kupu kralja.