Na 100. gol Džeke u Italiji moramo još malo pričekati: Kiks Intera u Udinama

Nogomet 18. sep 202214:39 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Intera izgubili su od UdineSea sa 3:1 u gostima u prvom meču nedJeljnog programa sedmog kola Serije A. To je treći poraz Nerazzura, a Udinese je sada na vrhu tabele, barem privremeno.

Već u petom minutu su gosti došli do vodstva, i to lijepim pogotkom Nicola Barelle iz slobodnog udaraca. Poslije više od godinu dana, Inter je u Seriji A dao gol direktno iz slobodnjaka.

Ipak, u 22. minutu Udinese stiže do poravnanja – Perreyra je izveo slobodni udarac, a lopta je pogodila Milana Škrinijara i prevarila Handanovića. Nerazzuri su tražili faul na Džeki, ali gol je priznat.

Imao je Bastoni veliku šansu, ali mu je Silvestri odbranio, i to neposredno prije nego što će izaći – već u 31. minutu, trener Inzaghi odlučio se za dvostruku promjenu (Dimarco umesto Bastonija, Galliardini umesto Mkhitaryana).

U nastavku su Zebre bile bolje – Handanović je odbranio udarac Lovrića posle greške Brozovića, nešto kasnije je Deulofeu pogodio stativu, mada je i Inter imao dvije dobre prilike, obje preko Dumfriesa.

Sjajno je prošao i pogodio Edin Džeko početkom drugom poluvremen, ali su sudije odmah poništile gol zbog ofsajd pozicije. Bh. reprezentativac napustio je igru u 67. minuti, kada ga je zamijenio Joaquin Correa.

Kada se činilo da će mreže ipak mirovati do kraja, Udinese kompletira preokret u 84. minutu – Deulofeu je izveo korner, a Jaka Bijol je pobegao De Vriju na prvoj stativi i glavom zatresao mrežu.

To nije bio kraj, pošto je u 92. minutu Tolgay Arslan posle kontre dokrajčio Inter za konačnih 3:1.

Posle reprezentativne pauze, Inter čeka Romu 1. oktobra, a Udineze dva dana kasnije gostuje Veroni.