Najčudniji intervju godine: Junak malog londonskog derbija baš i nije bio rječit

Nogomet 07. nov 202210:28 0 komentara
Action Images via Reuters/Peter Cziborra

Osim velikog londonskog derbija između Chelseaja i Arsenala, ove nedjelje odigrana je još jedna utakmica u kojoj su se sastali klubovi iz britanske prijestolnice.

West Ham je ugostio Crystal Palace i izgubio 1:2, a pobjednički pogodak postignut je u 94. minuti. Domaćini su poveli u 20., gosti izjednačili u 41. i nakon toga dugo nije bilo golova.

Međutim, u posljednjim trenucima susreta, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, Crystal Palace uspio je zabiti gol za sva tri boda. Strijelac je bio Michael Olise, kojemu je to bio prvi ovosezonski zgoditak u Premier ligi.

Logično, poslije utakmice upravo je Olise bio najtraženiji među pripadnicima sedme sile, a svojim nastupom pred kamerom izazvao je lavinu reakcija. Nije pritom bilo ničega negativnog, nego je naprosto dao atipičan intervju, jedva procijedivši tek nekoliko riječi.

Za početak, novinar ga je pitao može li opisati što se dogodilo uoči pobjedničkog gola.

“Wilfried Zaha mi je dodao loptu, pucao sam i zabio.”

Na pitanje kako se osjećao kad je lopta ušla u mrežu, Olise je odgovorio:

“Bio je to dobar osjećaj.”

Zatim je Olise dobio pitanje je li Crystal Palace zaslužio pobjedu u ovoj utakmici.

“Da”, odgovorio je Olise.

Komentari na društvenim mrežama na ovakvu njegovu “izvedbu” su svakakvi. Tako jedan navijač piše da je očito da je prošao školu Erlinga Haalanda, aludirajući na također ne odveć rječitog Norvežanina iz Manchester Cityja. Drugi pak pišu da je ovo jedan od najboljih sportskih intervjua koje su ikad vidjeli, dok jedan navijač zaključuje:

“Michael neće osvojiti nagradu za sportsku osobnost godine, ali volim ga zbog ovoga.”