Najemotivniji trenutak Evropskog prvenstva (VIDEO)

Nogomet 13. jun 202107:07 > 07:09 0 komentara

Napadač Belgije Romelu Lukaku je svoj gol na meču sa Rusijom posvetio saigraču iz Intera Christianu Eriksenu koji je prethodno preživio pravu dramu, ali srećom sve se dobro završilo.

Belgija je sinoć sa 3:0 savladala selekcije Rusije na EURO-u. Golove za bronzane sa Svjetskog prvenstva dali su Romelu Lukaku (10, 88) i Thomas Meunier (34).

Posebno je bio dirljiv trenutak, vjerovatno najemotivniji dosadašnjeg dijela turinira, u 10. minutu kada je Romelu Lukaku postigao svoj prvi gol. On je proslavljajući pogodak otrčao do kamere kako bi pružio podršku svome saigraču iz milanskog Intera.

“Chris, volim te!”, poručio je vidno emitivni Lukaku.

Podsjećamo, danski nogometaš Christian Eriksen kolabirao je na utakmici između njegove selekcije i Finske.

Nešto prije poluvremena on se srušio dok oko njega nije bilo nikog. Igrači i službenici utakmice odmah su shvatili da nešto nije u redu i pozvali su medicinsku pomoć.

Danski igrači formiraili su “zid” oko Eriksena dok su medicinski radnici radili na njegovom reanimaciji.

Na kraju je novinar Reutersa izvijestio da je Eriksen podigao ruku na okupljene dok su ga iznosili. UEFA je kasnije potvrdila da je stabilan i da je prebačen u lokalnu bolnicu.