Liga Prvaka: Napoli gazi sve pred sobom, pao i škotski Rangers

Nogomet 14. sep 202223:10 0 komentara
REUTERS/Russell Cheyne

Fudbaleri Napolija upisali su drugu pobjedu zaredom u Ligi prvaka, nakon što su savladali škotski Rangers rezultatom 0:3 na Ibroxu.

Nakon prvog poluvremena, u kojem nije bilo pogodaka, Napoli je došao u vodstvo u 68. minuti preko Politana, a osam minuta ranije Zielinsky je promašio jedanaesterac za italijanski tim.

Rezultat 1:0 stajao je na semaforu do pred kraj meča, kada je u 85. minuti Raspadori usvostručio vodstvo Napolija, a posao je završio Ndombele u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Juventus je još jednom razočarao svoje navijače ove sezone. Poveo je u Torinu protiv Benfice, ali su Portugalci uspjeli da preokrenu rezultat. Arkadiusz Milik je već u četvrtom minutu udarcem glavom nakon centaršuta Paredesa savladao golmana gostiju. Međutim, Joao Mario iz penala i Neres šokirali su publiku na Alijanc stadionu.

Vlahović je u 83. minutu uspio da izjednači, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.

Salzburg je gostovao ekipi Chelseaja na Stamford Bridgeu i uspio je izvući remi.  Na klupi domaćeg tima debitovao je dojučerašnji manager Brightona Graham Potter umjesto smijenjenog Thomasa Tuchela. Mučio se njegov novi tim protiv šampiona Austrije. Poveo je na startu drugog poluvremena golom Raheema Sterlinga, ali je izjednačio Okafor u 75. minuti za konačnih 1:1.

Preokret je viđen na Etihadu gdje je stigla Borussia Dortmund, a dočekao je njen dojučerašnji igrač Erling Haaland. Nakon prvih 45 minuta bez golova, poveli su gosti iz Njemačke pogotkom Bellinghama nakon centarušta kapitena Marca Reusa.

Najprije je u 80. minutu izjednačio pravom „bombom“ defanzivac Manchester Cityja John Stones, a onda čertiri minuta kasnije Haaland akrobatski savladao dojučerašnje saigrače za 2:1.

Real je tek u 80. minutu uspio da probije odbranu RB Leipziga. Ispromašivali su se “kraljevi” prije nego što je Urugvajac Valverde na efektan način savladao golmana gostiju. Konačan rezultat postavio je “ljevicom” Marco Asensio za 2:0.

Ranije tokom dana odigrane su još dve utakmice, Milan je kao domaćin bio bolji od Dinama iz Zagreba, dok su Shakhtar i Celtic odigrali neriješeno 1:1.