Napoli ne da prvo mjesto, pao i Torino

Nogomet 01. okt 202217:05 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Fudbaleri Napolija zabilježili su pobjedu u uvodnom meču osmog kola Serije A, pošto su na svom terenu savladali Torino 3:1.

Ni reprezentativna pauza nije stopirala Napoli u pohodu na toliko čekanu titulu. Na stadionu “Diego Armando Maradona“ lako i sigurno je savladan Torino 3:1 i izabranici Luciana Spalettija izdvojili su se na prvom mjestu.

Seriju golova otvorio je već u šestom minutu Anguisa na asistenciju Marija Ruija. Isti igrač duplirao je prednost u 12. minutu. Naravno ni ovaj meč nije mogao da protekne bez toga da se Khvicha Kvaratskhelia upiše u strijelce. Sjajni Gruzijac postigao je svoj četvrti gol ove sezone u 37. minutu.

Do poluvremena Torino je smanjio. U 44. minutu Sanabrija je zatresao mrežu za 3:1. To je bio i konačan rezultat a Napoli nastavlja seriju pošto je ovo četvrta pobjeda u nizu.