Napoli u sjajnoj utakmici izbacio Leicester iz Evropa Lige

Nogomet 09. dec 202120:45 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Napoli i Leicester odigrali su najefikasniju utakmicu u prvih osam utakmica posljednjeg kola grupne faze Evropa Lige. Napolitanci su pobjedom 3-2 poslali Lisice u Konferencijsku ligu.

Ounas i Elmas doveli su ekipu Luciana Spallettija za 24 minute do velike prednosti od 2-0. Međutim gosti iz Engleske u periodu od 27. do 33. minute potpuno se vratili u utakmicu i izjednačili golovima Evansa i Dewsbury-Halla. Do kraja prvog dijela nije bilo promjena rezultata. Makedonac Elif Elmas drugi put na ovoj utakmici matirao je Kaspera Schmeichela za konačnih 3-2 na stadionu Diego Armando Maradona.

U drugom meču ove grupe Spartak Moskva golom Zelimkhana Bakaeva savldao je Legiju u Varšavi. Spartak kao prvoplasirana ekipa ide u osminu finala, a Napoli sa isto toliko bodova zbog lošijeg međusobnog omjera sa ruskom ekipom ide u šenaestinu finala Evropa Lige. Leicester će sa 8 bodova sa trećeg mjesta u 16/1 finala Konferencijske lige.

Sturm bh. reprezentativca Jusufa Gazibegovića remizirala je protiv Monaca 1-1 u grupi B. Gazibegović je odigrao svih 90 minuta. Golovima Mikela Oyarzabala Sociedad i Sorlotha je u Španiji pobijedio PSV. Konačno stanje u ovoj grupi na prvom mjestu predvodi Monaco sa 12 bodova, slijedi Real Sociedad sa 9, PSV je treći sa bodom manje, a zadnji Sturm sa svega 2 boda.

U grupi D Michel-Ange Balikwisha postigao je pobjednički gol za Antwerp protiv Olympiakosa. Druga utakmica između Fenerbahcea i Frankfurta u Istanbula završena je bez pobjednika 1-1. Frankfurt je završio prvi sa 12 bodova, drugi je Olympiakos sa 9, Fener je treći sa 6, a posljednji Antwerp sa pet osvojenih bodova.

Grupa A donijela je remi Lyona i Rangersa 1-1 u Francuskoj. Obje ekipe idu u nokaut fazu Evropa Lige. Lyon među u osminu, a Ranger u šesnaestinu finala. Sparta je pobijedila Brondby 2-0 u drugom meču i tim iz Praga proljeće dočekuje u Konferencijskoj ligi.