Nogomet 29. okt 202217:31 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Fudbaleri Napolija slavili su protiv Sassuola 4:0 u meču 12. kola Serije A.

Meč je praktično bio rešen veću prvom poluvremenu.

Pogađali su Victor Osimhen u 4. i 19. minutu i Khvicha Kvaratskhelia u 36. minutu. Gruzijac je prije gola i dva puta asistirao Osimhenu.

Konačnih 4:0 postavio je Osimhen golom u 77. minutu kompletiravši tako hat-trick

Upravo je nigerijski napadač prvi strijelac lige sa 7 golova u 13 mečeva, a Kvaratskhelia ima 6 pogodaka uz 5 asistencija.

Ekipa sa stadiona Diego Armando Maradona jedina je neporažena ekipa poslije 12 mečeva. Izabranici Luciana Spalettija imaju deset pobjeda i dva remija uz gol razliku 30:9.

U završnici meča drugi žuti karton zaradio je Loriente.

Napoli je lider na tabeli sa 32 boda, šest više od Milana. Sassuolo je deveti sa 15 bodova.

U sljedećem kolu Napoli gostuje Atalanti, dok će Sassuolo u goste Empoliju.