Nastavak krize za Banjalučane: Borac ispustio dva gola prednosti protiv Sloge

Nogomet 18. jul 202221:59 > 22:05 0 komentara
FK Borac Banja Luka

Fudbaleri Borca remizirali na gostovanju kod Sloge, iako su imali do 60. minute dva gola prednosti protiv novjalije u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

VEZANE VIJESTI:

Kriza za ekipu Nenada Lalatovića se nastavlja, s obzirom na činjenicu da su prije četiri dana šokantno ispali iz prvog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu od Torshavna sa Farskih Ostrva.

Novi kiks napravili su Banjalučani protiv novog člana PL BiH tima Sloge iz Doboja.

Borac je poslije svega 16 minuta imao 0:2 na stadionu Dr. Milan Jelić u Modriči. Aleksandar Vojinović pogađa već nakon pet minuta mrežu Sloge. Golman domaćih Danilo Đulčić se poigravao i izbacio loptu u korner, nakon kojeg je i kapitulirao za 0:1.

Dejan Meleg 11 minuta kasnije fenomenalnim udarcem iz slobodnjaka duplira prednost Borca.

Drugo poluvrijeme sjajno otvara klub iz Doboja. Uglješa Stevanović smanjuje prednost gostiju na 1:2 u 60. minuti. Samo tri minuta kasnije Aleksandar Milaković donosi jako vrijedan bod za Slogu na otvaranju sezone.

Imao je Borac do kraja meča mnogo prilika, čak je sudija Frano Jelić produžio utakmicu za sedam minuta, ali rezultat se nije mijenjao.

Naredno kolo Sloga igra još jednu domaću utakmicu 23. jula protiv Leotara, a derbi u Banjaluci dan kasnije će odigrati Borac i Sarajevo.