Neko novo Sarajevo: Bordo tim ispratio Iskru sa sedam golova u mreži

Nogomet 23. jun 202220:19 > 20:20 0 komentara
N1 / F.Z.

Fudbaleri Sarajeva savladali su u prvom pripremnom susretu na stadionu Asim Ferhatović - Hase ekipu crnogorskog prvoligaša, Iskru Danilovgrad uvjerljivim rezultatom 7:1.

Krenulo je Sarajevo dosta odlučno od samog početka, a do prednosti su stigli već u šestoj minuti. Strijelac je bio Dal Varešanović.

U 25. prva prilika za goste. Našao se napadač Iskre u dobroj prilici, ali je Šahinović veoma dobro intervenisao.

Dvije minute kasnije kazna. Asmir Suljić se našao na pravom mjestu nakon jednog odbitka i spremio loptu u mrežu gostiju.

Deset minuta kasnije ponovo se tresla mreža crnogorske ekipe. Ovoga puta Salčin je uputio sjajan centaršut, a Hamza Čataković zakucao loptu u mrežu gostiju.

N1 / F.Z.

Nastavio je Bordo tim u drugom, tamo gdje je stao u prvom dijelu.

Na 4:0 povosio je novajlija Ivan Ikić maestralnim pogotkom iz slobodnog udarca.

A samo minut kasnije još dva nova igrača kreirala su novi gol za tim Feđe Dudića. Nemanja Tomašević uputio je sjajan centaršut, a Nardin Mulahusejnović smjestio loptu u mrežu.

Iskra je smanjila prednost Bordo tima u 79. minuti strijelac je bio Muharemović, ali samo pet minuta kasnije Mulahusejnović postiže drugi gol na utakmici.

Potop gostiju potvrdio je doskorašnji fudbaler Tuzla Cityja Adnan Džafić fenomenalnim pogotkom.