Nezapamćeno slavlje na stadionu Nantesa (VIDEO)

Nogomet 03. mar 202207:43 0 komentara
REUTERS/Stephane Mahe

Nantes, klub koji prolazi kroz veoma težak period u historiji zbog finansijskih problema, ostvario je veliki uspjeh plasmanom u finale Kupa Francuske, eliminisavši Monaco, a nakon trijumfa u penal-seriji, na stadionu je započeto veliko slavlje, zaista nevjerovatne scene.

Rival Nice-i u finalu Kupa Francuske biće Nantes, pošto su Kanarinci poslije boljeg izvođenja penala savladali Monaco.

Ovo će nekada trofejnoj ekipi biti prvo finale Kupa Francuske u ovom vijeku, a posljednje su igrali 2000. kada su odbranili trofej osvojen godinu dana ranije. Pruža im se sada prilika da dođu do prvog trofeja poslije 21 godine, kada su bili šampioni države.

Meč na La la Beaujoireju pružio je sve što jedna polufinalna utakmica kupa treba da pruži. Bilo je golova, bilo je preokreta, na kraju je pobjednik određen poslije penal ruleta. Seriju golova otvorio je gost pošto je Maripan na asistenciju Vandersona već u 12. minutu zatresao mrežu. Samo devet minuta kasnije fudbaler Monaca postigao je još jedan gol. Samo što je ovog puta Sidibe u 21. minutu zatresao sopstvenu mrežu i donio izjednačenje.

Na poluvremenu je bilo 1:1, a sve do 74. minuta nije se mijenjao rezultat. A onda Moutoussamy postiže gol i dovodi do ekstaze publiku na tribinama. Međutim, radost je trajala veoma kratko, ni dva minuta. Ponovo je Vanderson bio u ulozi asistenta, a sada je Boadu bio strijelac i donio poravnanje. To je bio rezultat posle 90 minuta, pa su penali odlučili finalistu.

Kod Nanta svi su bili precizni, a za Monaco penale nisu iskoristili Ben Yedder i Tchouameni , tako da je Nantes slavio u penal seriji 4:2 i mogla je da počne nezapamćena radost.