Nezaustavljivi Haller pogodio i protiv Sportinga, Dortmund deklasirao Besiktas

Nogomet 07. dec 202122:52 0 komentara
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Fudbaleri Ajaxa nastavili su sa sjajnim igrama upisavši i šestu pobjedu u grupnoj fazi Lige prvaka. Ovoga puta u sjajnom susretu bili su bolji od Sportinga sa 4:2.

Nizozemce je u prednost doveo Sebastian Haller svojim 10 golom u takmičenju ove sezone, ali je poravnanje lisabonskom timu donio Santos u 22. minuti.

Ipak, Kopljanici si otišli na odmor s prednošću preko Antonyja koji je pogodio tri minute prije kraja prvog dijela.

Treći gol za Ajax postigao je David Neres u 58. minuti na asistenciju Schuursa, a Berghuis je pet minuta kasnije postigao i četvrti pogodak.

Tabata je samo do kraja susreta uspio da umanji pobjedu Ajaxa.

Besiktas bez Pjanića deklasiran od Dortmunda

Dormund je poveo u 29. minuti preko Malena, a prednost je udvostručio Marco Reus u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Na 3:0 povisio je Marco Reus u 53. minuti, a onda je na scenu stupio Erling Haaland koji je u 68. i 81. minuti susreta postigao dva pogotka.

Ajax je slavio u grupi C sa maksimalnih 18 bodova, Sporting je drugi sa 9, Dortmund ima isti broj bodova, ali Sporting ide dalje zbog boljeg međusobnog omjera i takmičenje nastavlja u Ligi Evrope, dok je Besiktas našeg Miralema Pjanića koji večeras nije igrao zbog povrede posljednji bez bodova.