Nica skočila na drugo mjesto Le Championnata

Nogomet 31. okt 202115:41 > 15:43 0 komentara
REUTERS/Stephane Mahe

U susretu 12. kola francuskog nogometnog prvenstva Nica je na gostovanju pobijedila Angers sa 2-1 probivši se na drugo mjesto tabele Le Championnata.

Angers je poveo u 29. minuti golom Sofianea Boufala iz kaznenog udarca, no Nica je u nastavku okrenula rezultat, a oba gola zabio je Andy Delort.

Alžirski napadač je izjednačio u 57. minuti, a pobjedu gostima donio je golom u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Na tabeli vodi PSG sa 31 bodom, Nica se probila na drugu poziciju sa 23 boda, dok je Lens treći sa 21 bodom. Marseille na četvrtom mjestu ima 19 bodova i susret manje. Angers je osmi sa 17 bodova.