Nizozemska na pogon Dumfriesa u četvrtfinalu Mundijala, majstorija Wrighta

Nogomet 03. dec 202217:53 0 komentara
REUTERS/John Sibley

Fudbaleri Nizozemske prvi su učesnici četvrtine finala Svjetskog prvenstva u Kataru. Oranje su u uvodnom susretu osmine finala bile bolje od Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 3:1.

Briljirao je desni bek Intera Denzel Dumfries koji je postigao gol i tome dodao dvije asistencije.

Ipak, Amerikanci su mnogo bolje otvorili meč, a u trećoj minuti Pulišić je istrčao sam ispred Nopperta, a ovaj sjajno odbranio.

Dominirale su SAD na startu susreta, a onda je uslijedio šok. Dumfries je sjajno prošao po desnoj strani, uposlio Depaya koji je pogodio mrežu protivnika.

Sjajan početak Nizozemaca: Depay dovodi Oranje u prednost (VIDEO)

Nakon toga Nizozemci su umrtvili tempo igre, a dobru priliku za SAD propustio je i Weah u 43. minuti susreta. I njegov pokušaj odbranio je Noppert.

U prvoj minuti nadoknade prvog dijela, Dumfries ponovo prolazi po desnoj strani, ovoga puta dodaje do Blinda koji matira golmana SAD-a.

Dumfries pleše po desnoj aut liniji: Nizozemska vodi sa 2:0 (VIDEO)

Na startu drugog nova prilika za Amerikance. Ovoga puta je Zimmerman šutirao, a Gakpo sa gol linije izbacio loptu.

Prijetio je Depay u 71., a nakon toga i Wright u 75. ali mreže su ostale netaknute.

U 76. minuti najljepši trenutak susreta. Pulišić je proigrao Wrighta, a ovaj petom matirao Nopperta.

Kakav gol: Wright petom vratio reprezentaciju SAD-a u igru (VIDEO)

Ipak, samo pet minuta kasnije Dumfries je ugasio nadu Amerikanaca. Nakon dvije asistencije postigao je i sjajan pogodak za konačan rezultat.

U drugom susretu koji je na rasporedu danas snage će odmjeriti Argentina i Australija.