Nizozemska posljednji direktni putnik u Katar

Nogomet 16. nov 202122:48 > 22:49 0 komentara
REUTERS/Pascal Rossignol

Fudbaleri Nizozemske savladali su Norvešku sa 2:0, pa su uspjeli da izbore plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru, dok će u baražu igrati selekcija Turske, koja je kao gost pobjedila izuzetno borbenu Crnu Goru sa 2:1.

Nizozemska je pobjedila Norvešku sa 2:0. Na kraju, Nizozemska je imala 23, Turska 21, Norveška 18, Crna Gora 12, Latvija devet, a Gibraltar je ostao bez bodova. Nizozemci su otišli u Katar zbog bolje gol razlike, a razloga za zadovoljstvo imala je i selekcija Turske, koja je dobila pravi poklon u vidu remija između Norveške i Latvije u pretposljednjem kolu.

Izbranici Miodraga Radulovića su sjajno počeli meč. Komandant odbrane, Stefan Savić je krenuo ka golu rivala, sjajno asistirao do Fatosa Bećiraja, a iskusni napadač rutinski dobio duel jedan na jedan za 1:0, posle samo pet minuta igre.

U tom momentu, selekcija Turske je preuzela inicijativu, imala je više loptu u posjedu, ali je sjajnu priliku da duplira prednost Crne Gore propustio Milutin Osmajić. Kazna za pomenuti promašaj je stigla je u vidu gola, koji je postigao potpuno zaboravljeni Karim Akturtoglou u 22. minutu, koji je mirno savladao Matiju Šarkića u momentu kada se našao oči u oči sa njim.

Do kraja prvog poluvremena, obe ekipe su nastojale da zatvore sve prilaze svom golu, Turska je i dalje imala inicijativu, ali nije imala prilike za postizanje gola. Crna Gora je čekala šansu da zaprijeti iz kontre. U samoj završnici, Milutin Osmajić je imao odličnu priliku, još bolju je posle kornera imao Žarko Tomašević, ali je mreže gostiju ostala netaknuta – 1:1.

U nastavku meča Crna Gora je krenula daleko ofanzivnije ka golu rivala, pa je za desetak minuta uspjela da uputi tri izuzetno neugodna šuta ka golu Turske. Međutim, prave opasnosti po golmana Ugurcana Cakira nije bilo.

Turska je povela u 60. minutu, kada je pravi projektil iza leđa golmana Matije Šarkića poslao Orhan KokcuU Nizozemskoj i dalje nije bilo golova, a u tom momentu, Nizozemska je bila na Mundijalu, a Turska u baražu, ali ostalo je još 30 minuta igre….

Sve je bilo jasno na pet minuta pre kraja. Steven Bergwijjn je pogodio za 1:0, nedugo zatim Mephis Depay je pogodio za 2:0.  Nizozemska je mirno privela meč kraju, isto kao i Turska u Podgorici, pa je kratkih rukava kada je riječ o Mundijalu ostala Norveška, a razloga za tugovanje ima i Crna Gora, jer je na svom terenu poražena od Norveške i Turske, dok je sa Latvijom odigrala meč bez golova.