Nova katastrofa Veleža: Sloga deklasirala Rođene

Nogomet 30. aug 202220:51 0 komentara
FK Velež

Fudbaleri Veleža priredili su novo neugodno iznenađenje svojim navijačima. Ekipa Amara Osima poražena je u gostima od novajlije Sloge iz Doboja rezultatom 3:0.

Krenuli su domaćini dosta odlučno od prve minute, a u prvih 15 minuta uputili su tri dalekometna udarca preko Milanovića, Popare i Ristića, ali bez veće opasnosti za Bogdanovića.

Jedinu šansu za Velež imao je Nermin Haskić u 34. minuti, ali je domaći golman Dabić intervenisao bez većih problema.

Sloga je do zaslužene prednosti stigla u 43. minuti susreta. Luka Kulenović je šutirao sa ruba kaznenog prostora, Bogdanović loptu kratko odbio, a sve dobro pratio Mario Krstovski koji matira golmana Rođenih.

Osim je izvršio nekoliko izmjena na poluvremenu, a upravo je rezervista Dženan Zajmović šutirao makazicama sa ruba kaznenog prostora, ali je udarac otišao pored gola.

U 52. minuti novi hladan tuš za Rođene. Krstovski je ovoga puta asistirao, a Milaković matirao Bogdanovića.

Nakon toga po jedan pokušaj sa obje strane. Kulenović je šutirao, a njegov udarac odbranio Bogdanović. S druge strane šut Haskića otišao pored gola Sloge.

Prijetio je Kulenović još u dva navrata, a dodatni peh za Velež predstavljala je povreda kapitena Nermina Haskića koji je bio primoran napustiti teren.

Totalnu katastrofu ekipe Amara Osima potvrdio je Janković u 80. minuti nakon ubačaja Milakovića.

Sloga se nakon ove pobjede probila na treću poziciju tabele Premijer lige i sada ima 11 osvojenih bodova, Velež je s druge strane tek 9. sa svega 6 bodova.