Novi arogantni potez Mbappea: odgurnuo Messija i zahtijevao da šutira penal

Nogomet 15. aug 202209:44 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Lionel Messi i Kylian Mbappe se, čini se ne slažu baš najbolje, a bilo je to posve jasno na utakmici između PSG-a i Montpelliera, u kojoj je tim iz Pariza pobijedio rezultatom 5:2.

Francuski mediji su, naime opazili u posljednjem meču kako su dvojica među najboljim fudbalerima svijeta u lošim odnosima, a kao dokaz tome ukazali su na dešavanja u posljednjem meču.

Mbappe je u 23. minuti promašio jedanaesterac, ali je PSG ipak poveo 16 minuta kasnije autogolom Sackoa. U 43. minuti sudija Delajod je dosudio novi penal za Parižane, a na bijelu tačku je ovaj put loptu postavio Neymar, uz Messijevu sugestiju da bi upravo Brazilac trebao biti izvođač.

Messiju se, čini se, to nije nimalo svidjelo, pa je u pravcu Francuza uputio prijeteći pogled.

Međutim, Mbappe je najprije odgurnuo Messija, a zatim prišao i Neymaru, pretendujući da se Brazilac skloni i dozvoli Mbabbeu da ponovo šutira jedanaesterac, iako je promašio prethodni.

Nakon kraćeg razgovora, međutim, Francuz se povukao, a Neymar poslao loptu u mrežu.

Navijači PSG-a nimalo nisu zadovoljni trenutnim stanjem u svlačionici PSG-a i zahtijevaju slogu unutar tima, inače će i ove godine san o osvajanju Lige prvaka ostati samo san.