Novi šok za Borac: Leotar slavio u Bosanskom Novom eurogolom Todorovića

Nogomet 26. aug 202219:02 1 komentar
FK Leotar

Fudbaleri Leotara priredili su veliko iznenađenje i u uvodnom susretu 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u gostima pobijedili Borac sa 1:0.

Na otvaranju utakmice  Borac je kontrolisao igru i imao inicijativu, ali pravu priliku nije mogao da stvori šansu sve do 16. minute.

Tada agilni Enver Kulašin prolazi po desnoj strani i sjajno proigrava Gorana Zakarića, ali on šutira preko gola sa svega desetak metara.

Novu šansu je Zakarić propustio u 21. minuti. Tada ga je Jovo Lukić pronašao izvrsnim centaršutem, ali lopta nakon udarca Zakarića glavom odlazi malo pored stative.

U prilici se našao u 29. minuti i Benjamin Tatar, nakon sjajne solo-akcije, ali na kraju ga je Puletić zaustavio.

Opasno je po gol Leotara bilo i u 38. minuti, kada je Dino Ćorić s ivice kaznenog prostora uhvatio dobar volej, ali sjajni Nemanja Cvetković je izblokirao taj udarac.

Treću veliku šansu Borac propušta u 42. minuti, kada je Lukić izašao sam pred Puletića, ali golman Leotara brani njegov šut.

Kazna za promašaje Banjalučana stigla je u 44. minuti, kada Zakarić pravi katastrofalnu grešku i dodaje loptu Ognjenu Todoroviću, a on fenomenalnim udarcem pogađa rašlje gola Bojana Pavlovića i to je 0:1!

Krenuo je tim Nenada Lalatovića ofanzivno i u drugom dijelu, a prvu šansu imao je Tatar u 65. minuti. Bio je sam kao duh na petercu, ali je glavom šutirao pored gola.

Dva minuta kasnije i Mrkaić je prijetio, ali je Puletić odbranio njegov udarac.

Tatar je ponovo prijetio u 81. minuti susreta, ali je Puletić i njegov udarac iz slobodnog udarca sjajno zaustavio.

Pokušavali su Banjalučani stići barem do boda, ali do kraja susreta nisu napravili ozbiljniju priliku.

Za Leotar je ovo druga pobjeda u historiji, ap rva od 2003. godine.

Leotar se ovom pobjedom probio na šesto mjesto premijerligaške tabele i sada ima sedam bodova, dok je Borac četvrti sa 11 bodova.