Novi težak poraz bh. fudbalerki na Evropskom prvenstvu

Nogomet 06. maj 202215:52 > 17:03 0 komentara
Nogometni savez Bosne i Hercegovine

Ženska fudbalska reprezentacija do 17 godina doživjela je novi težak poraz na Evropskom prvenstvu koje se ovih dana održava u našoj zemlji. Danas su u Trening centru u Zenici od mladih Zmajica bilo bolje vršnjankinje iz Danske, a rezultat je glasio 6:0.

Povela je danska već u petoj minuti, a pogodila je Sanvig nakon proigravanja Asgeirsdottir.

U 23. minuti Ia Cour je povukla loptu sa nekih 25 metara, šutirala silovito, a golmanica bh. reprezentacije Iman Dumanjić veoma loše reagovala, pa je Danska imala prednost od 2:0.

Nastavile su gošće snažno i u drugom dijelu, a u periodu od 55. do 63. minute napravile nevjerovatan pritisak i postigle čak tri gola. Najrpije je mrežu Zmajica pogoidla Asgeirsdottir, da bi nakon toga i Aagaard dva puta upisala se u listu strijelaca.

U 72. minuti Aagaard je uposlila Asgeirsdottir koja postiže svoj drugi gol na susretu za konačan rezultat.

Naša ekipa je tako nakon poraza od 8:0 u prvom meču, danas doživjela novi neuspjeh i trenutno zauzima posljednje mjesto na tabeli Grupe A bez bodova, Danska je drugoplasirana sa 3. U drugom susretu naše grupe večeras će se na stadionu Grbavica od 20 sati u reprizi prošlogodišnjeg finala sastati Njemačka i Nizozemska.