“Nula” na Bilinom Polju, Zmajevi dominiraju

Nogomet 07. sep 202121:38 1 komentar
REUTERS/Dado Ruvic

Reprezentacija Bosne i Hercegovine na stadionu Bilino polje igra susret 5. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine protiv Kazahstana, a rezultat na poluvremenu glasi 0-0.

Imali su izabranici Ivayla Peteva nekoliko stopostotnih šansi. Prvi je zaprijetio kapiten Edin Džeko u petoj minuti susreta nakon ubačaja Miroslava Stevanovića, ali je njegov udarac otišao preko gola.

Šest minuta kasnije opet je prijetio Edin Džeko. Ovoga puta je šutirao sa 20-tak metara, ali je njego udarac završio preko gola.

U 17. minuti nova prilika za Dijamanta. Pjanić je sjajno centrirao, Džeko je ostao sam na drugoj stativi, ali je i ovaj put njegov udarac otišao preko gola.

Pet minuta kasnije dobra šansa i za Kolašinca. Džeko mu je lijepo odložio loptu, ali je fudbaler Arsenala šutirao pored gola.

Do kraja poluvremena pokušavali su Džeko, Nalić i Demirović, ali mreža golmana Shatskyja kao da je bila začarana.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine je imala više od igre i ostaje nada da će izabranici Ivayla Peteva u nastavku utakmice ipak postići gol vrijedan tri boda.

U drugom susretu naše grupe Francuska vodi protiv Finske, a strijelac jedinog pogotka bio je Antoine Griezmann.