Nula na Tušnju: Sarajevo u polufinalu Kupa BiH

Nogomet 16. mar 202215:52 > 15:55 0 komentara
FK Sarajevo

U revanš susretu četvrtfinala Kupa BiH Sloboda i Sarajevo odigrali su utakmicu bez golova na stadionu Tušanj. Sarajevski klub zahvaljujući trijumfu priju dvije sedmice ostvario je plasman među četiri najbolje ekipe u Kupu Bosne i Hercgeovine.

Sarajeva je prvo zaprijetilo preko Suljića i Kapića, ali njihovi šutevi otišli su preko gola. Nekoliko minuta kasnije Nedim Hadžić pada u kaznenom prostoru Sarajeva, ali sudija nije pokazao na bijelu tačku.

Aleksandar Vasoski bio je prinuđen izvršiti prvu izmjenu na meču već nakon 20 minuta. Kerim Palić je nezgodno pao poslije duela sa Nedimom Hadžićem. Odbrambeni igrač Sarajeva prebačen je vozilom hitne pomoći na detaljne liječničke preglede. A zamijenio ga je Darko Lazić.

Pred kraj prvog dijela Selmir Pidro je neoprezno startovao na Jasmina Osmića, udarivši ga koljenom, nakon čega je igrač Slobode imao problema sa krvarenjem nosa.

Prvo poluvrijeme na kraju nije donijelo ništa posebno. Sloboda je završila prvih 45 minuta bez ijednom pokušaja na gol Sarajeva, dok je Bordo tim s druge strane prem golu domaćina uputio pet udaraca, ali nijedan u okvir gola.

Mladen Žižović napravio je prve izmjene nakon pola sata igre. Tada je Mujagić zamijenio Veselinovića, a Ramić Husejinovića.

Tri minute kasnije mijenjao je i Vasoski. Napravio je dvostruku izmjenu u timu sa Koševa. Bodul je ušao umjesto Ćatakovića, a Bagarić je zamijenio Ahmetovića.

U završnici je ušao i Vašrenović u igru zamijenivši Avramovskog.

Ponovo su igrači iz Tuzle tražili penal u završnici utakmice, kada se igrao 80. minut utakmice. U duelu su bili Šabanović i Ramić, nakon čega je napadač Slobode pao u šesnaestercu Sarajeva i tražio jedanaesterac, ali bezuspješno.

Utakmicu je obilježilo 40 prekršaja. A Sloboda nije uputila nijedan šut u okvir gola Sarajlija.

Pasivnija igra Tuzlaka odgovarala je sarajevskoj ekipi, te gledaoci na stadionu Tušanj nisu vidjeli ništa bolji i agilniji fudbal u drugom poluvremenu.

Sarajevo je zahvaljujući pobjedi od 2-0 prije 14 dana na stadionu Asim Ferhatović Hase izborilo polufinale Kupa BiH.