Obično veče za Ronalda: Hat-trick za pobjedu i svjetski rekord (VIDEO)

Nogomet 12. mar 202220:32 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

U derbiju 29. kola Premier lige Manchester United pobijedio je Tottenham rezultatom 3:2.

Meč će ostati upamćen po rekordu Cristiana Ronalda koji je postigao hat-trick i postao najbolji strijelac u historiji fudbala.

Ali, krenut ćemo redom.

Poveo je United nakon samo 12 minuta igre. Fred je poslao fantastičnu asistenciju, a Cristiano Ronaldo matirao Huga Llorisa.

Zatresla se mreža domaćina u 18. minutu, ali je Ben Davies bio u ofsajdu.

Nakon 35. minuta igre rezultat je bio 1:1. Provjeraovao je VAR snimak sporne situacije, a Tottenham je dobio penal koji je u gol pretvorio Harry Kane. Alex Telles je igrao rukom u kaznenom prostoru.

Radost gostiju trajala je nepuna tri minuta. Nemanja Matić je pokrenuo akciju, svi igrači Uniteda su odradili svoj dio posla, a Ronaldo se samo poklonio i poslao loptu u mrežu za 2:1 i svoj 806. gol na takmičarskim mečevima.

Tottenham je imao sjajnu priliku za novo izjednačenje u 61. minutu. Dejan Kuluševski je dobro proigrao Hjeonga-Min Sona, ali je nakon njegovog šuta lopta otišla tik pored gola.

Nastavio je Tottenham da pokušava, a to mu se i isplatilo u 72. minutu – Hary Maguire je rivala počastio autogolom za 2:2.

I onda ponovo – Ronaldo. Fantastično je Portugalac skočinio nakon kornera i perfektno poslao loptu u mrežu. Igrao se 82. minut. Rekord je sada 807!

United sada na četvrtom mjestu na tabeli ima 50 bodova, dva više od Arsenala koji ima četiri meča manje i šest manje od Chelseaja koji ima dva meča manje.

Tottenham je sedmi sa 45 bodova i dvije neodigrane utakmice.